Logo společnosti MyVolt

„Neviditelný“ fotovoltaický panel

Neviditelný solární panel

Fotovoltaické panely nemusí být vždy nápadně vidět. Příkladem je instalace fotovoltaiky v historickém domě Vettius v italských Pompejích. Vypadá jako běžná místní střešní krytina, která zachovává starobylou atmosféru místa a zároveň nepozorovaně vyrábí elektřinu.

Instalace fotovoltaického systému zejména na historickém objektu není nikdy jednoduchá. Architekti se musí snažit najít řešení, které nenaruší jeho historickou atmosféru a zároveň bude vyrábět dostatek energie pro plánované pokrytí spotřeby energie. Ještě před pár lety bychom situaci neuměli prakticky vyřešit. Dnes již existují nové technologie, které umožňují vytvořit fotovoltaickou instalaci, která je pro lidské oko neviditelná. Resp. viditelná je, ale nijak nenarušuje, např. historický, charakter okolí.

Italská společnost Dyaqua představila fotovoltaickou technologii Invisible Solar, která může vypadat jako jakýkoli jiný stavební materiál a může být instalovaný prakticky kdekoli – střechy, stěny, cesty. A právě s využitím této technologie, z recyklovatelného a netoxického polymeru podporující absorpci fotonů, vytvořila fotovoltaické střešní tašky, které byly v Pompejích instalovány. Tyto tašky se skládají ze dvou vrstev. Společné monokrystalické křemíkové články jsou začleněny uvnitř modulu, zatímco speciální povrch, který je neprůhledný pro oči, ale průhledný pro sluneční paprsky, umožňuje světlu vstoupit do něj a napájet buňky, jak píše web výrobce.

Neviditelná fotovoltaika je hezká a náročná na prostor

Jedna solární střešní taška, kterou připravila společnost Dyaqua, měří 45 × 17 × 13 cm a váží dva kilogramy. Instalované fotovoltaické články mají výkon 7,5 Wp. To znamená, že instalace o výkonu 1 kWp se skládá ze 134 dlaždic o celkové ploše devět metrů čtverečních. Převeďme si to na běžné panely. Jeden panel s účinností kolem 21,5% o výkonu 460 kWp, které nabízí firma MyVolt, zabere 2,12 m2. Dva panely zaberou 4,24 m2 a poskytnou výkone 920 kWp, tedy necelý 1kWp. Na stejný výkon bychom potřebovali 128 „neviditelných panelů“, které by dohromady zabraly plochu 9,8m2 – tedy 2,3x více než „viditelné panely.

… a také drahá

Větší plocha však vzhledem k ceně této nejmodernější fotovoltaiky nic neznamená. Inovace stojí peníze. V tomto případě zaplatíme za instalaci 1 kWp přibližně 7 000 eur, v přepočtu cca 170 000 Kč. Výhodou zde samozřejmě je, že solární tašky zcela nahrazují klasické střešní tašky. I tak je technologie vhodná tam, kde zákazník potřebuje nebo musí vyrábět vlastní elektřinu a zároveň nemůže instalovat běžnou výrobnu. Technologie také nabízí rozmanité možnosti pro movitější zákazníky, kteří podporují obnovitelnost přírody a mají vyšší nároky na estetiku instalace.

Podrobnější informace nám pomohou připravit pro vás přesnější nabídku. Například nám umožní lépe spočítat budoucí produkci vůči fotovoltaické elektrárny, určit maximální výkon s ohledem na vaši střechu nebo lépe predikovat spotřebu vaši domácnosti.

Mám podrobnější informace
1Kontaktní informace
2Upřesnění poptávky

Stránku pro vás připravujeme

Dní
Hodin
Minut
Vteřin

Již brzy se můžete těšit na první realistickou fotovoltaickou kalkulačku, která počítá předpokládanou spotřebu každou hodinu 365 dní v roce.

Střídač
Baterie

Garance dotace

Garantujeme získání maximální dotace dle podmínek programu Nová zelená úsporám až do výše 301.000 Kč. Veškerou administrativu zařídíme za vás.

Financování FVE

Pomůžeme vám získat financování na vaši novou fotovoltaiku až do výše 100% u některé z českých bank nebo stavebních spořitelen.

Naší doménou jsou fotovoltaiky – nikoli poskytování úvěrů. Proto hledáme variantu nejvýhodnější pro vás.

Esteticka

Naše fotovoltaické panely jsou nejen účinné, ale i estetické. Mají černý rám, který na střeše působí elegantně. Také pro kabely vedoucí ze střechy, najdeme nejvhodnější trasu tak, aby nejen bylo vše funkční, ale i aby nebylo nic vidět. 

Nulová administrativa

Pořízení a připojení fotovoltaiky znamená i nezbytně nutnou administrativu. Se vším vám poradíme a zařídíme tak, abyste se o nic nemuseli starat. Stačí nám od vás plná moc na konkrétní úkony.

Technologie do 2 týdnů

Instalaci panelů na střechu, natažení kabeláže a prvotní elektrikářské zapojení dokážeme realizovat do 2 týdnů.  Vše po dohodě s vámi tak, aby vám to maximálně vyhovovalo.

Vysvětlíme a poradíme

Prakticky vám vysvětlíme vše na co se k fotovoltaice zeptáte, řekneme sami vše, co byste měli vědět a navrhneme řešení, které bude nejvýhodnější pro vás – z pohledu např. výše dotace, spotřeby, ale i třeba budoucí ekonomiku.

Elektrorevize

Na celou instalaci provedeme elektrorevizi. Jednak pro váš klid, budete mít jistotu, že je vše správně a bezpečně zapojené, ale i pro případné budoucí pojištění fotovoltaiky nebo celé nemovitosti.  

Pojištění

Pomůžeme vám získat výhodné pojištění buď na samotnou fotovoltaiku nebo na celou nemovitost, u které je fotovoltaika namontována. Naše specialistka spolupracujeme s předními a spolehlivým českými společnostmi.

Jsme pojištěni

Instalace fotovoltaiky je spojena s řadou rizik – může např. prasknout taška na vaší střeše, atd. Jsme proto pojištěni do výše 15.000.000 Kč a adekvátní pojištěni vyžadujeme i od našich dodavatelů. Nemusíte se ničeho obávat.

Celá ČR

Je úplně jedno, kde se vaše nemovitost nachází. Fotovoltaiku vám naistalujeme kdekoli v ČR – doslova.

Střechám rozumíme

Náš tým instalující fotovoltaické panely na střechy má dostatečné zkušenosti, aby je dokázali nainstalovat na jakoukoli vhodnou střechu. A pokud vaše střecha vhodná není, tak vás na to upozorníme, abyy se předešlo škodám na nemovitosti.

Certifikovaní elektrikáři

Naši elektrikáři mají kvalifikaci na zapojování fotovoltaických elektráren i na úpravy odběrných míst pro případy, kdy odběrné místo neplní podmínky (starší instalace) distribuční společnosti pro zapojení fotovoltaiky do distribuční sítě.